×
logo
[ajaxy-live-search show_category="1" show_post_category="1" post_types="post,lyrics,artist,album,label" label="upHiphopta Ara..." iwidth="100%" delay="100" width="100%" url="https://www.uphiphop.com/?s=%s"]

Da Poet

Poetika


(2011-04-27) Ateş Müzik

Da Poet’in uzun zamandır süren sessizliğini bozduğu ve duyurulduğu günden itibaren müzik severler tarafından heyecanla beklenen ilk yasal albümü “Poetika”, 6 Mayıs’ta On-AIR Müzik etiketiyle raflarda yerini alıyor! Sound olarak güçlü ve yenilikçi bir tavra sahip olan albümün tüm prodüksiyonu Da Poet’e ait. Albümün konuk listesi ise hayli göz kamaştırıcı. “Poetika”da Da Poet’e düetleriyle destek veren isimler, Türkiye’den Ceza, Fuat Ergin, Patron, Hayki, Saian ve Karaçalı, Amerika’dan Los Angeles’lı Alpha Pup Records’tan Acid Reign ve Jamaikalı Reggea sanatçısı Wild Life. Albümün tüm kayıtları İstanbul, PMC’de gerçekleştirilmiş, Mix ve Mastering’i ise son zamanlarda başarılı albümlerde imzası bulunan Kupa-A. Türkçe sözlü Rap müziğe yeni bir soluk getirmeye hazırlanan albümdeki tüm scratchler Türkçe samplelar ile kaydedilmiş. Ayrıca albümün kapağı Armando Gutierrez tarafından tamamen elle çizilmiş.

“Selam Dünyalı” albümüyle aynı ismi taşıyan parçasından beri klip çekmeyen Da Poet’in ilk yasal albümü “Poetika” için belirlediği çıkış parçası “Taş Kağıt Makas”a klip çekildi. Çekimleri 1 hafta süre içinde tamamlanan klip için İstanbul’un çeşitli semtlerine şarkının sözlerinden parçalar barındıran yaklaşık 45 adet stencil yapıldı. Oldukça dikkat çekici dokundurmalar bulunduran klibin konser sahnelerine Taksim Factory ev sahipliği yaptı. Klibin yönetmenliği Onat Esenman’a, kurgusu ise Onat Esenman ve Firar Güney Kayran tarafından yapıldı.

Da Poet’in ilk yasal albümü “Poetika” On-AIR Müzik etiketiyle, 6 Mayıs gününden itibaren tüm müzik marketlerde! Albümde Intro ve Outro dahil 14 adet parça bulunuyor. Ayrıca albümün tanıtım konseri de 13 Mayıs Cuma akşamı Dogzstar’da yapılacak.

Song Name
Artist