×
logo
[ajaxy-live-search show_category="1" show_post_category="1" post_types="post,lyrics,artist,album,label" label="upHiphopta Ara..." iwidth="100%" delay="100" width="100%" url="https://www.uphiphop.com/?s=%s"]

Burry Soprano

Burry Soprano Hakkında

Gerçek Adı : Burak Aydoğduoğlu
Doğum Tarihi : 31/05/1997 (Age 24)
Doğum Yeri : İstanbul

Ya da kısaca “Sop”. The Notorious B.I.G’nin ölümünden 83 gün sonra doğdum. İstanbul’luyum. Çocukluğumu “Kayışdağı” adında, kiremitlerinin arası arabesk kokan bir mahallede geçirdim. O zamanlar akrabalarımın çoğuyla birlikte yaşıyorduk. İyiliği, kötülüğü ve hiphop’ı burada öğrendim.

Yokluk içinde geçen zamanlarım olsa da çevremdeki çocuklara göre şanslıydım çünkü hayatımın her döneminde ailem yanımdaydı. Ailem tutucu ve dışarıya fazla açık olmayan bir yapıya sahipti. Babam, ailesini her zaman yanında isteyen, koruyucu ve disiplinli bir adamdı. Ben ise bulunduğum çevrede sınırları zorlayan, daha önce görülmemiş şeyleri yapıp tepki çeken bir çocuktum. Büyüklerim bana beladan uzak durmayı öğretmeye çalışsa da 15’imden 20 yaşıma kadar 4 kere gözaltına alındım. Yine de serseri veya gangsta olduğumu iddia etmiyorum. Sadece kaçamayacak kadar aptaldım.

Evimde huzurlu geçireceğim bir geceyi sokakta geçireceğim hızlı bir geceye tercih ederim. Yaptığım müziği nasıl tarif edeceğimi bilmiyorum. Hangi türe ait olduğunu bilmiyorum, açıkçası umursamıyorum da. 11 yaşımdan beri şarkı yazıyorum. Nasıl olduğunu bilmiyorum ama şansım yaver gitti ve ülkemde 2018 yazının en büyük hitini yaptım. Trajikomiktir ki o şarkı da “uyuşturucuya özendirme” suçundan gözaltına alınmama ve 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılmama sebep oldu. Eskiden “ailem” dediğim müzisyenlerden oluşan bir ekibim vardı. Ekibimiz bir plak şirketine dönüştü. Ama o şirketten ayrılmak zorunda kaldım. Şimdi, o insanlardan sadece 3 tanesi yanımda. Sanırım böylesi daha doğru oldu. Ben de bağımsız kariyerimin ilk şarkısı olarak “SOLO”yu ortaya çıkardım. Umarım bundan sonra gelecekleri de beğenirsiniz çünkü ne geleceği hakkında hiçbir fikrim yok.Okunma:
-->

Çalıştığı İsimler

Albümleri

Mary Jane

Mary Jane

2018-08-31

Single ve EP'ler

Jackpot

Jackpot

2020-07-22

Tuzak

Tuzak

2020-02-28

Solo

Solo

2019-11-01

Zehirli Melodiler

Zehirli Melodiler

2019-07-26

Para Yokken

Para Yokken

2019-05-17

Bu Gece

Bu Gece

2017-01-01