×
logo
[ajaxy-live-search show_category="1" show_post_category="1" post_types="post,lyrics,artist,album,label" label="upHiphopta Ara..." iwidth="100%" delay="100" width="100%" url="https://www.uphiphop.com/?s=%s"]

Emre Baransel

Emre Baransel Hakkında

Gerçek Adı : Emre Baransel
Doğum Yeri : İstanbul

Emre Baransel İstanbul/Kadıköy doğumlu ve Trakya Üniversitesi Radyo-Sinema-Tv mezunu. 9-10 yaşlarında Rap müziğe ilgi duymaya başladı. Müzisyen kuzeni sayesinde başta Rock ve bir çok müzik türünün de etkisiyle büyüdü. Şarkılarında Rap’e ek olarak farklı bir çok türden esintiler bulmak mümkün. Şimdiye kadar 1 solo albüm, 4 tane Underground Mixtape, 3 tane compilation albüm, bir çok single ve değişik müzisyenlerle düetler yaptı. Ayrıca çeşitli toplama albümlerde yer alarak Hip Hop kitlesi içinde saygınlık kazandı. Farklı stiliyle yer edindi. Ceza, Alaturka Mavzer, Mihenk Taşı gibi isimleri barındıran ve Türkiye’nin en önemli Hip Hop topluluklarından biri olan ‘Kadıköy Acil’in kurucuları arasında yer alıyor.

Busta Rhymes, Redman, Wu Tang Clan, Prodigy, Ja Rule, Lumidee, Sean Paul, Lil Jon ve Killarmy gibi dünyaca ünlü müzisyenlerin Türkiye konserlerinde alt grup olarak aynı sahneyi paylaştı. Ossi Müzik’le anlaşıp 17 Haziran 2010’da ilk bandrollü solo albümü olan Suyun Masalı’nı double cd olarak çıkardı. Son olarak 2012’de Yitik Ülke Yayınları ‘ndan çıkan ’90’larda Çocuk Olmak’ isimli kitabın yazarlarından biri oldu. Şu an yeni solo albüm çalışmalarına devam ediyor.Okunma:
-->

Çalıştığı İsimler

Albümleri

Suyun Masalı

Suyun Masalı

2010-06-08

Single ve EP'ler