×
logo

Evren Besta

Evren Besta Hakkında

Gerçek Adı : Evren Besta
Doğum Tarihi : 22/08/1978 (Age 42)
Doğum Yeri :Ankara
Evren Besta 22 Agustos 1978 yılında Ankara’da doğdu. Hayatının çocukluk yıllarını Ankara/Batıkent’te geçirdi. Lise yıllarında kendini bulduğu hiphop kültürü ve rap müzikle tanıştı. 1998 yılında müzik çalışmalarına amatör olarak başladı.
Sürekli altyapı ve vokal teknikleri konusunda kendini geliştirme çabası içerisindeydi. 2000 yılında Türkçe Rap tarihinin en önemli gruplarından biri olan Mode XL etiketi altında overground piyasaya geçiş yaptı.
Mode XL ismiyle yayınladığı Altın Jak, Serseri Serbest Stili ve Militanz albümlerinde sahip olduğu vokal tarzı ile Türkiye’nin ilk Gangsta Rap stilini icra ederek, oldukça geniş bir kitlenin büyük beğenisini kazandı.
Militanz albümünün ardindan Mode XL projesini bitiren Evren Besta çalışmalarına solo olarak devam etmektedir.
2010 yılında ‘Rastgele’ , ‘Restleşme’ , ‘Şeytan Seni Görmesin’ , ‘İçimdeki Serseri’ , ‘Zıvanadan Çıkan Adam’ ve ‘Felaket Anları’ tracklerini piyasaya sürdü.
2011 yılında Dj Suppa,Ais Ezhel,Collyde,Evrim ve Duygu ile VooDoo Records’u kurduktan sonra Evrim’le beraber bu yıldaki ilk parçasıda olan ‘Zombi Diyarı’nı çıkarttı. Bu sene içinde Hiphoplife’ın hazırlamış oldugu Organize Oluyoruz Volume 1’de “Sokak Okulu” parçasıyla bulundu.
2013 Yılında Mode XL grubuyla tekrar yola devam etme kararı alan Besta şuan yeni albüm için Foo & Basemode & Voodoo ekibiyle çalışmalarına devam ediyor.Okunma: 10

Albümleri

Babafingo

Babafingo

2018-03-16

Single ve EP'ler

Kral Benim

Kral Benim

2019-06-07