×
logo
[ajaxy-live-search show_category="1" show_post_category="1" post_types="post,lyrics,artist,album,label" label="upHiphopta Ara..." iwidth="100%" delay="100" width="100%" url="https://www.uphiphop.com/?s=%s"]

Kamufle

VIO’nun Albümü 14 Şubatta Yayında

Haberin Devamı

Susamam Şarkısı Hakkında Suç Duyurusu

Haberin Devamı

Kamufle Hakkında

Gerçek Adı : Basri Fırat Bayraktar
Doğum Tarihi : 23/07/1988 (Age )
Doğum Yeri : İstanbul
Occupation(s) : Müzisyen,oyuncu
Genres : Hiphop&Funk&Deneysel

Basri Fırat Bayraktar, bilinen adıyla Kamufle 1988 yılında İstanbul’da doğdu. Hiphop kültürüyle ilkokul çağında tanışan Kamufle uzun yıllar çeşitli basketbol ve futbol kulüplerinde profesyonel sporculuk yaptı. Üniversitede aldığı mobilya dekorasyon eğitiminin aksine, 2004’te ilk amatör kayıtlarını almaya başlayarak müzik kariyerine adım attı. Kısa süre içinde başarılı bir ivme yakalayarak iyi bir dinleyici kitlesi yarattı. Kırka yakın şehirde birçok hiphop jam, festival ve organizasyonlarda sahne aldı. 2012 yılında Hiphoplife.PRO ve Pasaj Müzik ortaklığında ilk yasal albümü “Olumsuzluklar”ı dijital ortamda dinleyicilerine sunma imkanı buldu.

Olumsuzluklar albümünün çıkışından hemen sonra ikinci yasal albümü “Hayale Daldım” için kolları sıvayan Kamufle, 2013 yılının son günlerinde başarılı şarkıcı Gökçe ile yaptığı “Sittin Sene” adlı parçayı single formatında yayınladı. Müzik piyasasında adından sıkça söz ettirdi. Can Sarcan imzası taşıyan “Sittin Sene” klibi dinleyiciler tarafından oldukça beğenildi. Kamufle, bu başarısını Düzce Üniversitesi MESDA Ödülleri’nde aldığı “En İyi Single” ve “En İyi Düet” kategorisindeki ödüllerle süsledi.

Üç yıllık bir emeğin ve çalışmanın sonunda Hiphoplife.PRO ve Pasaj Müzik etiketiyle raflarda yerini alan “Hayale Daldım” albümü, Kamufle’nin ilk market albümü özelliğini taşıyor. 11 parçadan oluşan albümde Kamufle’ye başarılı şarkıcı Gökçe, Aslı Güngör, Bilge Kösebalaban, Softa, Moral, Allame, Pit10, Sahtiyan, Sansar Salvo, Da Poet ve Patron eşlik ediyor.

Albümün ikinci video klibi, çıkış parçası “Bir Yolunu Bul” isimli şarkıya Murat Joker yönetmenliğinde çekilen “Hayale Daldım” albümünün prodüksiyonu ise Da Poet’e ait.

Ayrıca 2011 yılında Show TV ekranlarında yayınlanan “Muck” adlı televizyon dizisinde Selim karakterini canlandırarak oyunculuk kariyerine adımını atan Kamufle, 2014 yılının son günlerinde Toyota’nın “Gerçek Kahramanlar” projesinde hem oyunculuk hem de reklam şarkısının hazırlanmasında boy gösterdi.Okunma:
-->

Çalıştığı İsimler

Albümleri

19T

19T

2020-05-29

Hayale Daldım

Hayale Daldım

2015-02-03

Olumsuzluklar

Olumsuzluklar

2012-03-08

Single ve EP'ler

AKLIM

AKLIM

2019-08-02

Delikanlı Gibi

Delikanlı Gibi

2019-05-03

Başa Sarmak Yok

Başa Sarmak Yok

2016-03-23

Sözleri