×
logo

Karaçalı

Karaçalı Hakkında

Gerçek Adı : Erdem Serkan Karaçay
Doğum Tarihi : 27/05/1983 (Age 37)
Doğum Yeri :İstanbul

Gerçek adıyla Erdem Serkan Karaçay, 1983 istanbul doğumludur. Küçük yaşlarda her tür müziğe ilgi duyan Karaçalı rap müzik dinlemeye yurt dışında başlamıştır. 1999 yılına kadar hobi olarak ilgi gösterdiği rap müziği o sıralar uğraş haline getirmiş, ilk kayıtlarını bu yıllarda yapmaya başlamıştır. 2001 yılının başlarında İstanbul yeraltından Radyasyon ile tanışmış, 2002 de İstanbul da Trajedi grubunu kurmuştur.  Aynı yıl radyasyon la birlikte ilk home stüdyoları olan Sefalet Records’u da kurmuşlardır.

Karaçalı o sıralar aynı zamanda Karadeniz teknik üniversitesi iktisat fakültesi öğrencisidir. Trajedi grubu, üyelerinin ayrı şehirlerde yaşamalarından ötürü istenen çalışmaları gerçekleştirememiştir. 2005 yılında Trajedi, savaş molası isimli ilk projesine imza attı. Fazla ara vermeden Karaçalı, 2006 yılı mart ayında ilk solo albumü olan sekiz tracklik MEZAR VIRTÜÖZÜ ile türk rap piyasasına adını duyurdu. Mezar Virtüözü albumune yeraltında büyük ilgi ve saygı gösterildi. Karaçalı 2006 yılı ağustosunda ikinci solo projesi olan Gypsy Frijit’i dinleyenlere sundu. Album 13 trackten oluşuyordu. Bu iki albüm arası geçen sürede, İstanbul yeraltının en yetenekli mclerinden Saian Patron ve Şehinşahla tanışmış, birlikte çalışmalarda bulunmuştur. 2007 yılının ocak ayında trajedi grubu, Saian Şehinşah Patron ve Mirza nında iştirakleriyle tr self confusion crew halini almıştır.

Karaçalı, aynı yıl mart ayında piyasaya sürülen, Patron’un SÖNDÜRÜŞMÜŞ YILDIZLAR&ŞAŞAL isimli solo albümünün, prodüksiyonunu Saianla birlikte gerçekleştirmiştir. 2007 nisanında ise Radyasyon un ilk solo projesi olan TÜRBÜLANSIN İÇİ KOMA isimli onbir tracklik albümünün prodüktörlüğünü yapmıştır. Karaçalı rap müzik üretmeye başladığı ilk yıllardan beridir beatmaker olarak yeraltında beat ihtiyacı olan mc lere destek olmuştur.Okunma: 36

Çalıştığı İsimler

Albümleri

Blow Up 9.69

Blow Up 9.69

2019-03-07

Single ve EP'ler