×
logo
[ajaxy-live-search show_category="1" show_post_category="1" post_types="post,lyrics,artist,album,label" label="upHiphopta Ara..." iwidth="100%" delay="100" width="100%" url="https://www.uphiphop.com/?s=%s"]

Kayra

Kayra – “Karartma Enseyi” 12 Hazira...

Haberin Devamı

Kayra Hakkında

Gerçek Adı : Onur İnal
Doğum Tarihi : 09/08/1985 (Age 36)

Alternatif sahnenin kendine özgü seslerinden Kayra müzik hayatına Dj, beatmaker Bitap ile birlikte kurdukları GINA grubuyla başladı. GINA grubuyla yayınladıkları albümlerle underground hiphop dünyasında adını duyuran Kayra, özgün şarkı sözleriyle farklı bir soluk oldu.

2007 yılında beatmaker Farazi’yle birlikte başlattıkları “Sarhoş Palavraları” serisiyle oldukça başarılı bir çıkış yakaladı. Yayınladığı albümlerle sadece hiphop dünyasının değil alternatif müziğin en orijinal ve saygın isimlerinden biri arasına girdi.

2013 yılında yayınlanan “Hayalet Islığı” albümü, yıl sonunda birçok farklı mecra tarafından yılın albümleri listesinde gösterilirken Kayra hem solo kayıtlarla hem de farklı projelerdeki işbirlikleriyle müzik hayatına devam etti.

2014 yılıyla beraber 90BPM çatısı altında grup müziğine rap başlığıyla farklı bir bakış getiren işbirliğiyle birlikte bu projeye yoğunlaştı.

Daha sonra vaktini uzun süredir beklenen solo albümüne ayırmaya başlayan Kayra yine konsept bir albümle karşımıza çıkıyor. Kayra, storytelling (hikaye anlatımı) tekniğinin ülkemizdeki en önde gelen temsilcilerinden biri olmasının yanı sıra edebiyat, sinema ve geçmişten beslenerek oluşturduğu dünyada yine dinleyicilerini bir çizgi roman okur gibi yolculuğa çıkartmaya hazırlanıyor.Okunma:
-->

Çalıştığı İsimler

Albümleri

Karartma Enseyi

Karartma Enseyi

2020-06-12

Single ve EP'ler