×
logo

Önder Şahin

Önder Şahin Hakkında

Gerçek Adı : Önder Şahin
Doğum Tarihi : 06/04/1981 (Age 39)

İlkokul döneminden beri dinlediği rap müziğine 1997-1998 yıllarında ilk amatör şarkısını yaparak adımını attı. İlk profesyonel çalışmasını 2000 yılında yapan Önder Şahin 18 aylık askerlik döneminden sonra kaldığı yerden çalışmalarına devam etti.

Şimdiye kadar yaklaşık 50 underground albümde ve 10 a yakın albümde parçaları yer aldı.

2015 yılında İsviçre-Türkiye ortak albüm çalışması olan Süpernova albümünü yayınladı. 2018 yılında Sayedar ile birlikte Manifesto albümü yayınlandı.

Türkiye dışında Amerika, Almanya, Fransa, Rusya gibi ülkelerde yer alan bir çok ünlü müzisyen ile çalışma imkanı yakaladı. Türkiye genelinde; Kuruçeşme Arena, Küçük Çiftlik Park, Levent gösteri merkezi, Volkswagen Arena, Babylon gibi bir çok mekan, organizasyon ve festivalde yer aldı.

Bunların dışında bir tiyatro oyununa, bir oyun firmasına, bir siber savunma programına tanıtım amaçlı ve ülkemizde profesyonel boks sporu ile uğraşan bazı sporcular için de parçalar kaydetti.

Önder Şahin, 2019 yılında Sayedar, Ceza, Sansar Salvo, Kezzo ve Killah Priest gibi sanatçıların da konuk olarak yer aldığı Gölge Boksu albümünü yayınladı…Okunma: 16

Çalıştığı İsimler

Albümleri

Gölge Boksu

Gölge Boksu

2019-09-13

Single ve EP'ler