×
logo
[ajaxy-live-search show_category="1" show_post_category="1" post_types="post,lyrics,artist,album,label" label="upHiphopta Ara..." iwidth="100%" delay="100" width="100%" url="https://www.uphiphop.com/?s=%s"]

Ozbi

Ozbi – Dünya’m 20:24 Albümü Yayınlandı

Haberin Devamı

Susamam Şarkısı Hakkında Suç Duyurusu

Haberin Devamı

Ozbi Hakkında

Gerçek Adı : Onur Dursun
Doğum Tarihi : 30/01/1986 (Age 35)
Doğum Yeri : İstanbul

1986 yılında İstanbul’da doğdu. 14 yaşından beri rap müzikle uğraşıyor. Lise öğrenimini endüstriyel bir lisede elektronik okuyarak tamamladı. Ardından 15 aylık askerlik görevini tamamlayan Ozbi sonrasında T.C. Anadolu Üniversitesi’nin Türk Dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Ailesine ait düğün salonlarında çalıştı. Bu sayede Anadolu’yu gezmesine gerek kalmadan ülkedeki bir çok yöreyi bu düğünlerde tanıyabilme fırsatı yakaladı ve bu durumu şarkılarına yansıttı.


Askerlik, eğitim ve çalışma hayatı boyunca müziğe ara vermedi. Barmanlik yaparak evine ”stüdyo” kurdu ve çalışmalarını kendi amatör ortamında icra etti. bu süreçte internet üzerinden çeşitli çalışmalar yaptı ve 2011 senesinde ”Halk Edebiyatı” isimli bir albüm fikri geliştirdi. Çeşitli prodüktörlerle bu fikri hayata geçirmeye çalıştı. Fakat çalışmalar yetersiz kalınca projeyi ertelemek zorunda kaldı. 2012 senesinde tesadüf eseri Craft Oyunculuk Atölyesi ile tanıştı. 2 yıl boyunca oyunculuk eğitimi aldı ve yine aynı atölyenin ”Enkaz” adlı oyununda oynadı. Bu süre zarfında Ozbi ”Halk Edebiyatı” albümü için çeşitli fikirler geliştirmeye devam etti. Gezi Parkı eylemeleri sırasında direniş için yazdığı ”Asi” isimli şarkısına klip çekti. Şarkı sosyal medyada büyük ilgi gördü. Ardından ”Kazulet” isimli bir single çıkardı. 2014 senesinde Hasan Saltık ile yolları kesişen Ozbi ”Halk Edebiyatı” isimli albüm projesini gerçekleştirmek üzere Z Müzik’le anlaşma sağladı.Okunma:
-->

Albümleri

Dünya’m 20:24

Dünya’m 20:24

2020-08-07

Single ve EP'ler