×
logo
[ajaxy-live-search show_category="1" show_post_category="1" post_types="post,lyrics,artist,album,label" label="upHiphopta Ara..." iwidth="100%" delay="100" width="100%" url="https://www.uphiphop.com/?s=%s"]

Red

Keişan & Redo – Karantina EP Yayınlandı

Haberin Devamı

Red Hakkında

Gerçek Adı : Burak Kaya
Şuanki Mahlası : Delaredo
Doğum Tarihi : 07/07/1990 (Age 31)
Doğum Yeri : Ankara

Asıl ismi Burak Kaya olan Delaredo 7 Temmuz 1990’da Ankara’da doğmuştur.
Önceleri Red mahlasıyla rap yapmış, 2018’de çıkardığı Yılanların Oyunu şarkısıyla mahlasını Delaredo olarak değiştirmiştir.
Söz yazmaya başladıktan sonra kendi beatlerini yapmaya başlamış 2011 yılında Kamufle ile beraber Gravür albümünü yapmışlardır.
Aynı yıl Anıl Piyancı ve Emrah Karakuyu ile beraber Sandığın Gibi Değil albümünü yapmışlardır.
2012’de Sekiz ekibiyle Sekiz 2 şarkısını yayınlamış 2013’de ise Sekiz 2 albümünü Pasaj Müzik etiketiyle yayımlamışlardı.
Bu süreç zarfında Nadas şarkısını yayınlamış şarkı yıllarca kulaklardan düşmemiştir.
Sekiz albümünün hazırlık döneminde Ciddi Müzik adlı oluşumunu Keişan ve DJ Artz ile kurmuş mcler için ödüllü bir yarışma düzenlemişlerdir.

Red ilerleyen süreçte JokerBetaKeişanContra ve Sokrat St ile çalışmış Contra ve Sokrat St ile yaptığı Promil‘i kliplendirmiştir.
2015 yılında Bir Çeşit Destek adlı bir beat albümü yayınlamış Flu adlı şarkıya kendisi okumuştur.
Hidra ve Tankurt Manas’la da ortak iş yapan Red uzun bir süre Müziğe ara vermiş ve bu süre zarfının müziğe bakış açısının değiştirdiğini belirtmiştir.
2018 yılında geri dönüş haberini veren Red Dokuz Sekiz Müzik ile anlaşmış ve Yılanların Oyunu adlı teklisini aralık ayında yayımlamıştır.
2019 yılında Keişan’ın Aranan Adam 2 albümünde 2 şarkıya eşlik etmiştir.
Haziran ayında Kaderin Oyunları adlı teklisini yayınlamıştır.
Temmuz ayının sonunda Norm Ender’e diss atmış ve dissinde yayınladığı teklileri “iki tane kemik attım piyasaya…” olarak nitelemiş teklileri nabız ölçmek için yayımladığını belirtmiştir.Okunma:
-->

Çalıştığı İsimler

Albümleri

Single ve EP'ler

Psikokramp

Psikokramp

2012-09-03