×
logo
[ajaxy-live-search show_category="1" show_post_category="1" post_types="post,lyrics,artist,album,label" label="upHiphopta Ara..." iwidth="100%" delay="100" width="100%" url="https://www.uphiphop.com/?s=%s"]

Rota

Rota – Casio Adlı Klibi Yayınlandı

Haberin Devamı

Rota – Darmadağın Klibi Yayında

Haberin Devamı

Rota “Ağla” Klibinin Ardından Gözaltına A...

Haberin Devamı

Rota Hakkında

Gerçek Adı : Bulut Sedat Alpman

Müzisyen, profesyonel sporcu, profesyonel sporcu koçu, Makro Marka ve Rota Management şirketler grubu kurucusudur. Kalite ve risk yönetimi uzmanı, stratejik yönetim uzmanı, kurumsal strateji danışmanı, Cafe FLU ve Rotaile Yapım Şirketi kurucusu.

Aslen Kafkas kökenli olan Rota beş kişilik bir ailenin en küçük çocuğu olarak İstanbul’da dünyaya geldi. İlkokul ve ortaokul yıllarında çevresel faktörler, yetiştiriliş tarzı, ve ailevi nedenlerinden ötürü aykırı karakteri onun beş ayrı okulda okumasına neden oldu. Aynı sebepler sonucunda lise ikinci sınıftayken okulu bıraktı. 12 yaşında bir tekerlek tamircisinde iş hayatına başladı. 15 yaşına geldiğinde kendi kurduğu bir iş operasyonundan ticari gelirini elde etmeye başladı. 16 yaşına geldiğinde kendi evinde tek başına yaşamaya başlayan Rota, Rota Management Gruplar Şirketini kurmak için ilk adımları attı.

Eş zamanlı olarak eğitim hayatına devam eden Rota, SAE’de ses mühendisliği eğitimi aldı. Esnaf bir ailenin çocuğu olan Rota’nın henüz küçük bir çocukken organizasyon ve yönetim becerisi ailesi tarafından fark edildi ve kendini bu konuda yetiştirmesi için çeşitli eğitimler alması sağlandı.

Yetiştirdiği şirket arkadaşlarıyla beraber, şirket olarak insan yetiştirmeyi ilke edindi. Yetiştirdiği ekibiyle Aile Şirketi’ni kurmuş olmayı yaşantısında ki en büyük başarı olarak nitelendiren Rota, kurduğu şirketler Türkiye ve Yurt dışında halen faaliyet göstermektedir.
Rota, tüm şirketlerini satıp kendini sadece sadece müziğe vermiştir.Okunma:
-->

Çalıştığı İsimler

Albümleri

Pert

Pert

2020-08-12

Single ve EP'ler

7. Gün

7. Gün

2020-05-15

Mat

Mat

2018-10-19

Kukla

Kukla

2018-09-29

Ağla

Ağla

29.05.2020

Ölüme 5 Kala

Ölüme 5 Kala

19.04.2020