×
logo

Stabil

Stabil Hakkında

Gerçek Adı : Dağra Solmaz
Doğum Tarihi : 26/04/1996 (Age 24)
Doğum Yeri :İzmir
Label(s) : PMC

Aslen Sivas Zara Kızılkale’li olan Stabil, 26 Nisan 1996 yılında Aydın’ın Kuşadası ilçesinde dünyaya geldi. 7 Yaşından itibaren şairliğe ve rap müziğe merak sardı. 2004 yılında ailesi ile birlikte Ankara’ya taşındı fakat çok geçmeden 2 yıl sonra ailevi sorunlarından dolayı annesi ile birlikte Kuşadası’na geri döndü. Bu yıllarda müziğe olan aşırı bağlılığı eğitim hayatını sekteye uğrattı. Lise 1. sınıfı Kuşadası Şehit Kaya Aldoğan Lisesi’nde okurken İstanbul’a babasının yanına taşınıp Suadiye Hacı Mustafa Tarman Anadolu Lisesi’nde eğitim hayatına devam etmek istedi. Fakat çok geçmeden tekrar Kuşadası’na geri dönüp eğitim hayatını noktaladı.

İlk kayıtlarını İzmir Çambidibi’nde aldı. 2012 yılında oturduğu evin bodrum katında ilk stüdyosu olan KaraKale records’u açtı, ve müzik kariyerine ilk adımını atmış oldu.
2012 yılında Halkalar, Kuşadası city gibi şarkılarını internette yayınladıktan sonra aldığı olumlu tepkilerle birlikte KaraKale records’u açtı. Ben Kimim adlı şarkısıyla yeraltı camiasında adını duyurduktan sonra İmpala ve Rizzo Guerta ile tanıştı, birlikte Agarta Müzik ekibini kurdular. 2017de Agartadan ayırılıp sonrasında PMC’ye girerek kariyerine devam etmektedir.Okunma: 39

Albümleri

Araf

Araf

2017-09-05

Single ve EP'ler

Yalan

Yalan

2018-10-27