×
logo
[ajaxy-live-search show_category="1" show_post_category="1" post_types="post,lyrics,artist,album,label" label="upHiphopta Ara..." iwidth="100%" delay="100" width="100%" url="https://www.uphiphop.com/?s=%s"]

Tanerman

Fery Luvboi Mixtape’inin Tracklistini Duyurdu

Haberin Devamı

Tanerman Hakkında

Gerçek Adı : Taner Yıldırım
Doğum Tarihi : 23/05/1990 (Age 31)

Tanerman (23 Mayıs 1990, İstanbul) müzik prodüktörü, DJ, beatmaker. Yeni akım R&B / Hip Hop / Trap ve Elektronik dallarında alternatif çalışmalar. Mercan, Anıl Piyancı, Sansar Salvo, Erci E gibi isimlere yaptığı prodüksiyonlarla ve Ankara, İstanbul, İzmir gibi Türkiye’nin birçok yerinde yaptığı DJ performanslarıyla bilinmektedir.

2005’ten beri müzik yapımıyla ilgilenen Tanerman, 2007 yılında Radyo Bilkent prodüksiyon ekibine katıldı. Birçok radyo programın prodüktörlüğünü üstlendi ve Radyo Bilkent’in düzenlediği Ankara’nın en büyük açık hava organizasyonları olan Kırmızı Alarm ve Mayfest şenliklerinde sahne almaya başladı. Bu sırada Ankara’da başlattığı “The Dirtiest Sound: Hip Hop – R&B Fridays” çerçevesinde şovlarına devam etti. Solo kariyeri dışında “Fever” ve “Grand Kamyon” gibi proje gruplarında prodüktörlük ve DJ lik yaptı. 2010 yılında Grand Kamyon grubuyla “Cüneyt Arkın” adlı şarkısına ilk klibi çekildi.

Müzikal yaşantısı dışında Bilgisayar Mühendisliği mezunu olan Tanerman, MIT ödüllü bir girişimcidir ve Bilkent Üniversitesi’nde MBA yapmaktadır. Türkiye’nin ilk online beat alım/satım platformu olan Beatografi’nin ve Seshouse seslendirme ajansının kurucularındandır.Okunma:
-->

Albümleri

Single ve EP'ler