×
logo

UZI

Şam – SIK EM UP’ı Yayınladı

Haberin Devamı

Uzi’nin Yeni Teklisi “Paranoya” Yay...

Haberin Devamı

Vio – Yanyol Vol.2 Albümü 2 Part Olarak Yayınla...

Haberin Devamı

UZI Hakkında

Gerçek Adı : Utku Yalçınkaya
Doğum Yeri :İstanbul

Utku Yalçınkaya aka UZI212 / 1998 İstanbul

Güngören’de birinci ilişkiler ön plandadır. Aç kalsanız komşular yemek getirir, sokakta saldırıya uğrarsanız esnaf eline testeresini aldığı gibi fırlar.

Güngören’de dünyaya gelen Utku, yetiştiği sokak kültürünü ve karanlık yaşantısını rap müzik ile anlatır. Kendisi gibi yetişen insanlara ilham verme çabası içinde olan genç rap sanatçısı, 7 senedir aktif olarak tutkunu olduğu rap müzikle iç içe bir hayat sürüyor.

Şehrin parlak ışıklarından ve dayatılan sistemden uzak, kendi belirlediği kurallarla yaşıyor. Yaşadığı ve içinde bulunduğu karanlık olayları tüm gerçekliğiyle dinleyicisine ulaştırma hedefinde. Eski arkadaşları onu, gören göz anlamına gelen “Çavo” diye tanıyor, o da gördüklerini harmanlayarak bize müziğinin kapılarını açıyor.

Neredeyse her parçasında Güngören’den (GNG) bahseden Uzi, mahalle kültürünün ve yola çıktığı dostlarının ölümünün, bugün ortaya koyduğu müzikte ana kaynağı olduğunu söylüyor. Rap müzik yapanların genelinin aksine küçükken yalnızca rap müziğe değil, arabeske de ilgi duymuş ve Azer Bülbül hayranıdır. Bu ilgisini rock ve metal müzik tutkunu olan anne babası bile aşamamıştır.Okunma: 89

Çalıştığı İsimler

Albümleri

Single ve EP'ler

Düş Yakamdan

Düş Yakamdan

2020-04-24