×
logo

Young Bego

Young Bego Hakkında

Label(s) : RedKeys Music
Web Site :redkeysmusic.com/

2 oğlu olan bir ailenin en küçüğü Genç Bego, 1992 yılında Kırklareli’nde doğdu. Karakteristik özellikleri, 5 yaşındaki erkek kardeşi ile güçlü iletişimi nedeniyle beslenmesi uzun sürmedi ve kardeşinin yardımıyla genç yaşlarda rock ve punk gibi alt kültürleri tanıdı. İlk ve ortaokul yıllarını kardeşinden edindiği rock, punk ve nu-metal kasetlerini dinleyerek geçiren Young Bego, lisede iken hip hop’u keşfetti. Eminem ve 50 Cent gibi isimlerin yardımıyla kültüre daldı ve daha sonraki yıllarda kendi sözlerini yazmaya başladı.

2008 yılında, ilk albümünü Kırklareli’de çeşitli yerel rapçiler tarafından kurulan bir stüdyoda yaptı ve kayıtlarını MySpace aracılığıyla internet üzerinden yayınlamaya başladı.

2012 yılında Khontkar ile temasa geçti ve Trap müziğiyle tanıştı.

2013 yılında üniversite eğitimi için İzmir’e taşınan Young Bego, 2014 yılında RedKeys Music’e katıldı ve ilk mixtape albümü Digital Dreams’i çıkardı. Aynı zamanda RedKeys Music altında birçok single yayınladı.

2016 yılında, RedKeys Music altında çalışmalarına devam eden Metth ile ortak mixtape albüm projesi için Mobster League’i yayınladı. 1 yıl sonra RedKeyGang la Familia koleksiyon albümünde toplam 7 parçada yer aldı.
2017 Yılında “Quaresma” isimli single yayınlayarak çalışmalarına devam eden Bego, Khontkar’la birlikte büyük ses getiren “Mutfak” ve “Mutfak II” şarkılarını tek klip ile yayınladı.

Yine bir kliple gelen ve kalabalık bir kadrodan oluşan “Yok Ötesi” şarkısında yer aldı.

2019 yılına gelindiğinde dinleyicilerine “Sevdiklerim” isimli bir EP ve “Jenerasyon Intro” single’ı ile tekrar merhaba diyen Bego, bu yıl Metth ile birlikte “Hasılat” isimli şarkısını yayınladı.

2020 yılında “Davalar” isimli single’ını klip ile dinleyicilerine sunarak üretmeye devam etti.

Çalışmalarına Redkeys Music etiketiyle devam etmektedir.Okunma: 6

Albümleri

Single ve EP'ler

RedKeyGang

RedKeyGang

2017-02-11

Mutfak II

Mutfak II

2017-01-17

Mutfak

Mutfak

2017-01-17