×
logo

Zet

Zet Hakkında

Gerçek Adı : Vahit Ozkan
Doğum Yeri :İstanbul

Vahit (Zet) Ozkan İletisim Meslek bölümü radyo-tv öğrencisi olarak lise hayatını tamamlamıştır.
2003 yılında Power FM de müzik prodüksiyonunun ayrıntılarını öğrendi. 2005 yılı Kasım ayına kadar prodüktörlük konusunda kendisini geliştirmiştir. Bu dönem sırasında Raffine ile tanışıp, Raffine’nin yaptığı, 3lük adlı parçadan ilham alarak bir mixtape hazırlama kararı almıştır. Leh’Che adındaki mixtape, Raffine’nin tanınması, Zet’in ise record&aranjman deneyimi alması için hazırlanmıştır. Türkiye’de yapılan ilk mixtape Leh’Che’dir.

Mixtape sonrasında Raffine ile beraber Altyazı projesinde Yarınlar Olmayacak isimli single ı hazırlamıştır. Albümde Yarınlar olmayacak orijinal versiyon, remix, enstrümentaller ve acapella bulunmaktadır.
2002 ve 2003 yıllarında müzik haricinde sinemaya da meraklı olan Zet; Sagopa Kajmer’e 2 video klip çekerek Kuvvetmira’ya filmmaker olarak adım atmıştır. Bunlardan biri Karikatür Komedya, diğeri ise, Neyim Var ki. Ayrıca bu zamanlarda çektiği kısa filmlerin birinin prodüksiyonunu Kuvvetmira’da yapmıştır.

2005 yılı Kasım ayında Antrakta Paydos parçasında bulunmuş, hemen ardından Disstortion Ep ‘de Toplamam yerde Kalır Kırıntın parçasında performans sergilemiştir. 2006 yılında Melankolia Müzik etiketli Kafile Karma albümünde 3 parça seslendirmiş ve bir parçanın prodüktörlüğünü yapmıştır. Aynı yıl içerisinde Nef’i & Kırkyedi’nin Nadas albümünün genel prodüktörlüğünü üstlenmiştir.

2007 yılının son aylarında Kuvvetmira ile ilişiğini kesip, Raffine ile Raffineri Underground u kurmuştur. 20 Aralık’ ta underground ilk solo projesi olan 04.00′ i servis etmiştir.
2008’in Ocak aynda Raffine’nin Isimsiz adlı ep ‘sinin prodüktörlüğünü ve mixini yapmıştır.

2006 yılında çalışmalarına başlayan ve 2008’de bitiren H-Forsa’nin Üçüncü Dünya Modeli isimli albümünün bazı parçalarının aranjesini ve albüm mix&masteringini yapıp, 2 parçada ona eşlik etmiştir.
2008’in Mart ayında Nef’inin yeni albümünün tüm prodüksiyonunu yapıp, kayıtlarını almıştır ve Mayıs ayında albüm yine Raffineri Rec. etiketiyle servis edilmiştir.
Aynı yıl, ilk parçası 2006’ya dayanan ve bir senelik yoğun çalışması süren Sukût isimli 20 parçalık 2. solo projesini 14 eylül 2008’de dinleyenlerine hediye etmiştir. Bu albüm sound olarak aykırılığını göstermektedir.

2009 yılında Kırkyedi ve Raffine’nin albümlerinin prodüktörlüğüyle uğraşmıştır. 2010’un ilk aylarında önce Raffine’nin Serüvenim ardından Kırkyedi’nin Tozkoparan Ep ‘lerine katkı sağlamıştır.
2010 yılı Zet’in Raffineri’den ayrılmasıyla başlayıp, bir takım şanssızlıklarla devam etmiş olsa da yeni albümüne yoğunlaşmıştır.Okunma: 33

Albümleri

Single ve EP'ler

Sözleri