2006 yılında kurulan müzik platformu Spotify, geçtiğimiz günlerde üyelik ücretlerinde bir artışa gittiğini aboneleri ve kullanıcıları ile paylaştı. Sadece Türkiye bazlı olan bu fiyat artışında 3 farklı üyelik tipine 2, 4 ve 6 TL zam yapıldı.

2020 yılının Ocak ayında hayata geçecek bu zamda öğrenci üyeliği 2 lira, bireysel üyelikler 4 lira ve aile üyelikleri 6 lira artmış halde sunulacak. Şirket yaptığı açıklamada bu durumu “Bu sana en iyi müzik hizmetini vermeye devam etmemize yardımcı olacak” sözleri ile ifade etti.

Platformun Premium üyeleri, 2 aylık daha eski ifiyatlar le ödeme yapacaklar. Artıştan sonraki üyelik ücretlerini aşağıda görebilirsiniz.

Spotify’ın eski ve yeni fiyatları şu şekilde…

Öğrenci: 8,99 TL/ay (Eski fiyat 6,99 TL)
Bireysel: 17,99 TL/ay (Eski fiyat 13,99 TL)
Aile: 26,99 TL/ay (Eski fiyat 20,99 TL)
Yıllık: 215,85 TL (Eski fiyat 167,85 TL)

Spotify’ın bu aylık ödemeye dayanan paketleri haricinde, yıllık olarak tek seferde ödeme yapılabilen bir paketi daha var.Şimdilik bu abonelik türüne zam geldiğine dair bir açıklama ise bulunmuyor.

Lütfen Spotify’ın yaptığı bu fiyat artışı hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın.

Okunma: 10
[ss_social_share]